Women's Track Events
100m Final Wind
1 11.71 M Richardson Berkshire 10.0 2 11.79 N Sanderson Non Scoring Athlete 0.0 3 11.87 D Allahgreen Merseyside 8.0 4 11.88 S Williams Surrey 7.0 5 11.93 A Corre Non Scoring Athlete 0.0 6 11.99 S Oxley Non Scoring Athlete 0.0 7 12.00 M Rostek West Dist Scotland 6.0 8 12.17 N Hynd East Dist Scotland 5.0100m Heat 1
1 11.99 M Richardson Berkshire 2 12.19 M Rostek West Dist Scotland 3 12.37 Seston Suffolk 4 12.39 E Freeman Yorkshire 5 12.47 C Curt Worcestershire 6 12.63 V Shipman Nottinghamshire 7 12.78 A Thorpe Middlesex 8 12.79 C Lowe Lancashire100m Heat 2
1 11.98 A Coore Non Scoring Athlete 2 12.14 S Davies Non Scoring Athlete 3 12.24 E Ruddock Warwickshire 3.0 4 12.36 A Danson Humberside 5 12.50 R Rogers Hampshire 6 12.55 L O'callahan Buckinghamshire 7 12.75 L Cuthrie Kent 8 13.41 L Williams Shropshire100m Heat 3
1 12.10 S Williams Surrey 2 12.20 S Oxley Non Scoring Athlete 3 12.20 N Hynd East Dist Scotland 4 12.30 R Drummond Staffordshire 5 12.40 A Ceesay Essex 6 12.50 M Turner Non Scoring Athlete 7 12.80 J White Lincolnshire 8 12.90 K Pallett Northamptonshire100m Heat 4
1 11.83 S Anderson Non Scoring Athlete 2 11.89 D Allagreen Non Scoring Athlete 3 12.13 C Murphy Hertfordshire 4.0 4 12.32 D Fraser Non Scoring Athlete 5 12.38 F Louisy Bedfordshire 6 12.59 H Williams Non Scoring Athlete 7 12.71 S Todd North East Counties 8 12.74 C Russell Greater Manchester100m Heat 5 Run - Off
1 12.34 Freeman Yorkshire 2 12.40 Louisy Bedfordshire 3 12.43 Ceesay Essex 4 12.47 Dawson Humberside100m SF 1 Wind - 1.5
1 11.83 S Anderson Non Scoring Athlete 2 11.99 A Coore Non Scoring Athlete 3 12.02 S Williams Surrey 4 12.12 S Oxley Non Scoring Athlete 5 12.20 S Davis Non Scoring Athlete 6 12.24 L Seston Suffolk 2.0 7 12.37 E Ruddock Warwickshire 8 12.54 F Louisy Bedfordshire100m SF 2 Wind - 1.4
1 11.67 M Richardson Berkshire 2 11.88 D Allergreen Merseyside 3 12.06 M Rostek West Dist Scotland 4 12.19 N Hynd East Dist Scotland 5 12.21 C Murphy Hertfordshire 6 12.34 E Freeman Yorkshire 7 12.44 R Drummond Staffordshire 8 12.51 A Ceesay Essex200m Final Wind - 0.6
1 23.57 J Maduaka Non Scoring Athlete 0.0 2 23.63 S Anderson Non Scoring Athlete 0.0 3 23.69 C Murphy Hertfordshire 10.0 4 23.78 J Whitlock Yorkshire 8.0 5 23.82 M Purkiss Hampshire 7.0 6 24.05 S Williams Non Scoring Athlete 0.0 7 24.25 S Oxley Non Scoring Athlete 0.0 8 24.26 Z Wilson Warwickshire 6.0200m Heat 1 Wind - 1.1
1 23.88 J Whitlock Yorkshire 2 24.32 S Oxley Non Scoring Athlete 3 24.53 D Fraser Surrey 4 24.72 R Hynd East Wales 1.0 5 24.88 M Rostex West Dist Scotland 6 25.03 K Gear Devon 7 25.61 F Louisey Bedfordshire200m Heat 2 No Wind Speed
1 23.64 S Anderson Non Scoring Athlete 2 24.39 M Perkis Hampshire 3 24.45 V Day Essex 4 25.01 K Goodwin Lancashire 5 25.48 L Guthrie Kent 6 25.52 L O'callahan Buckinghamshire200m Heat 3 Wind - 0.3
1 23.70 C Murphy Hertfordshire 2 24.02 Z Wilson Warwickshire 3 24.65 L Seston Suffolk 4 25.15 R Clarke Leicestershire 1.0 5 25.52 J White Lincolnshire200m Heat 4 Wind - 0.5
1 23.85 J Maduaka Non Scoring Athlete 2 24.31 S Williams Non Scoring Athlete 3 25.10 V Shipman Nottinghamshire 4 25.24 C Barr North East Counties 5 25.96 B Olofir-Tana Middlesex200m SF 1 Wind + 0.3
1 23.36 S Anderson Non Scoring Athlete 2 23.41 J Maduka Non Scoring Athlete 3 23.91 Z Wilson Warwickshire 4 24.04 S Oxley Non Scoring Athlete 5 24.20 V Day Essex 4.0 6 24.47 L Seston Suffolk 3.0 7 24.71 M Rostek West Dist Scotland 1.0 8 24.96 K Gear Devon 1.0200m SF 2 Wind + 0.3
1 23.50 C Murphy Hertfordshire 2 23.55 J Whitlock Yorkshire 3 23.80 M Purkiss Hampshire 4 24.00 S Williams Non Scoring Athlete 5 24.12 D Fraser Surrey 5.0 6 24.49 N Hynd East Dist Scotland 2.0 7 24.91 B Shipman Nottinghamshire 1.0 8 24.94 K Goodwin Lancashire 1.0400m Final
1 53.56 H Frost Warwickshire 10.0 2 54.07 M Pierri Surrey 8.0 3 54.50 L Thorn Buckinghamshire 7.0 4 54.55 R Scother Non Scoring Athlete 0.0 5 54.82 D Higgins South Wales 6.0 6 55.45 L Whitehead Non Scoring Athlete 0.0 7 56.26 E Williams Non Scoring Athlete 0.0 8 57.37 K Goodwin Lancashire 5.0400m Heat 1
1 54.36 R Scotcher Non Scoring Athlete 2 54.40 M Pierre Surrey 3 55.00 L Thorn Buckinghamshire 4 56.77 H Thieme Nottinghamshire 1.0 5 57.48 R Thorner Non Scoring Athlete 6 59.04 S Knights Norfolk 7 59.18 N Meathake Greater Manchester400m Heat 2
1 55.08 D Higgins South Wales 2 55.54 K Goodwin Lancashire 3 55.98 A Currie West Dist Scotland 3.0 4 56.68 K Wall Essex 1.0 5 58.10 A Navgher North East Counties 6 58.91 L Harvey Avon & Somerset 7 59.15 C Dawkins Hampshire400m Heat 3
1 54.81 H Frost Warwickshire 2 56.42 A Mcgillivery Non Scoring Athlete 2.0 3 56.47 N Bowring Kent 1.0 4 56.83 Z Arnold Northern Ireland 1.0 5 57.62 K Bright East Wales 6 58.78 L Gabriel Cheshire400m Heat 4
1 55.23 L Whitehead Non Scoring Athlete 2 55.63 E Williams Non Scoring Athlete 3 55.72 S Leigh Hertfordshire 4.0 4 56.42 J Culley Non Scoring Athlete 5 56.95 H Brookes Derbyshire 1.0 6 58.25 H Smith Merseyside800m Final
1 2:07.22 P Fryer Yorkshire 10.0 2 2:08.17 R Newcombe Cheshire 8.0 3 2:08.97 J Mitchell Surrey 7.0 4 2:11.14 J Ward East Dist Scotland 6.0 5 2:12.42 L Chaffey Essex 5.0 6 2:13.16 R Munnik Kent 4.0 7 2:14.37 R Blakeman North East Counties 3.0 8 2:23.24 L Vaughn Hampshire 2.0800m Heat 1
1 2:13.54 R Newcombe Cheshire 2 2:14.03 J Ward East Wales 3 2:14.69 G Hathaway Warwickshire 4 2:15.29 A Currie West Dist Scotland 5 2:18.24 R Adams Sussex 6 2:20.36 S Hardy Northamptonshire 7 2:22.67 S Baigent Berkshire 8 2:31.71 R Dix Lancashire800m Heat 2
1 2:14.35 R Blakeman North East Counties 2 2:14.41 R Mynnik Kent 3 2:14.44 F Aston Greater Manchester 4 2:16.24 S Morris Middlesex 5 2:17.42 I Kinp Derbyshire 6 2:19.29 S Aphesis Buckinghamshire 7 2:21.07 C Murphy Merseyside800m Heat 3
1 2:11.75 P Fryer Yorkshire 2 2:12.03 L Vaughn Hampshire 3 2:12.67 J Mitchell Surrey 4 2:12.96 L Chaffe Essex 5 2:15.66 E Casson Non Scoring Athlete 6 2:17.74 C May Non Scoring Athlete 7 2:20.53 J Brown Lincolnshire 8 2:21.21 H Marsden Staffordshire1500m Final
1 4:20.88 J Brown Dorset 10.0 2 4:21.12 D O'sullivan Essex 8.0 3 4:21.28 D Hennigan North East Counties 7.0 4 4:21.41 J Colleran Merseyside 6.0 5 4:23.32 S Griffith Yorkshire 5.0 6 4:23.37 S Scott West Dist Scotland 4.0 7 4:23.79 S Morris Hertfordshire 3.0 8 4:24.17 S Simmons Middlesex 2.0 9 4:25.96 V Bothams Warwickshire 1.0 10 4:28.60 S Thomas Non Scoring Athlete 1.0 11 4:37.77 L Proctor Greater Manchester 12 4:42.35 K Mcpherson Non Scoring Athlete1500m Heat 1
1 4:23.72 J Colleran Merseyside 2 4:24.44 J Brown Dorset 3 4:24.84 S Morris Hertfordshire 4 4:24.84 S Simmons Middlesex 5 4:27.58 S Griffiths Yorkshire 6 4:31.94 K Mcphearson Non Scoring Athlete 7 4:33.74 L Proctor Greater Manchester 8 4:35.39 C Dugdale South Wales 9 4:44.50 H Nicholls Humberside 10 4:47.90 S Bradbury Hampshire1500m Heat 2
1 4:27.78 D O'sullivan Essex 2 4:27.95 D Henaghan North East Counties 3 4:28.27 S Scott West Dist Scotland 4 4:28.28 V Bothams Warwickshire 5 4:30.21 S Thomas Non Scoring Athlete 6 4:35.87 S Aphergis Buckinghamshire 7 4:37.48 J Horner Norfolk 8 4:37.83 J Harnett Kent 9 4:38.01 J Hitchnough Worcestershire5000m Final
1 16:32.09 Z Peters Surrey 10.0 2 16:36.48 R Jenkins Greater Manchester 8.0 3 16:40.47 P Thackray Yorkshire 7.0 4 16:44.24 M Wannell Devon 6.0 5 16:50.22 T Duffy Northern Ireland 5.0 6 16:50.55 L Watson Kent 4.0 7 17:20.32 L Williams Sussex 3.0 8 17:28.67 G Greenhaigh Essex 2.0 9 17:37.23 C Slimin Hampshire 10 17:45.33 K Mathew North East Counties 11 18:09.71 P Richardson Warwickshire100m H Final Wind - 0.8
1 13.66 S Claxton Non Scoring Athlete 0.0 2 13.68 J Pratt Essex 10.0 3 13.69 D Allagreen Non Scoring Athlete 0.0 4 13.82 M Wilkins Berkshire 8.0 5 13.87 C Court Worcestershire 7.0 6 14.13 C Milbarrow Sussex 6.0 7 14.27 T Stephens Northern Ireland 5.0 8 14.59 R King South Wales 4.0100m H Heat 1 Wind - 1.0
1 13.82 J Pratt Essex 2 14.05 M Wilkins Berkshire 3 14.15 C Milbarrow Sussex 4 14.51 B Liston Kent 2.0 5 14.87 L Buxton Non Scoring Athlete 6 15.07 D Bennett Non Scoring Athlete 7 16.31 J Noblett Lancashire100m H Heat 2 Wind - 1.2
1 14.00 C Court Worcestershire 2 14.00 S Claxton Non Scoring Athlete 3 14.30 T Stephens Northern Ireland 4 14.50 K Sketchley Non Scoring Athlete 3.0 5 14.90 R Gibb North East Counties 1.0 6 15.50 S Richmond East Dist Scotland 7 15.70 L Williams Shropshire100m H Heat 3 Wind + 0.3
1 13.90 D Allagreen Non Scoring Athlete 2 14.00 R King South Wales 3 14.61 J Haywood Non Scoring Athlete 4 14.64 K Reynolds Oxfordshire 1.0 5 14.88 L Silver Hampshire 1.0 6 14.98 S Hale Surrey 1.0 7 15.84 S Price Warwickshire 8 15.87 C Cousins Bedfordshire400m H Final
1 56.48 S Dudgeon Non Scoring Athlete 0.0 2 59.02 J Mathews Kent 10.0 3 59.24 R Kay Greater Manchester 8.0 4 1:00.88 T Duncan Middlesex 7.0 5 1:01.23 L Hanson Warwickshire 6.0 6 1:01.25 C Wise Hampshire 5.0 7 1:01.54 J Mahoney Merseyside 4.0 8 1:03.44 S Mcpherson West Dist Scotland 3.0400m H Heat 1
1 59.23 S Dudgeon Non Scoring Athlete 2 1:00.70 J Mathews Kent 3 1:01.37 J Mahoney Merseyside 4 1:03.23 R Thorner Avon & Somerset 1.0 5 1:03.39 V Mitchell Non Scoring Athlete 6 1:04.39 J Bennett Surrey 7 1:04.72 H Walker North East Counties 8 1:05.18 A Buxton Sussex400m H Heat 2
1 1:00.77 C Wise Hampshire 2 1:00.77 L Hanson Warwickshire 3 1:00.94 T Duncan Middlesex 4 1:01.89 R Kay Greater Manchester 5 1:02.13 S Mcpherson West Dist Scotland 6 1:02.41 C Brown Essex 2.0 7 1:05.49 S Smith Cambridgeshire 8 1:07.45 C Hall Norfolk3000m Walk Final
1 14:25.09 L Crump Yorkshire 10.0 2 16:30.32 C Reeves Kent 8.0 3 16:33.19 A Lewis Hampshire 7.0 4 17:36.59 F Bishop Surrey 6.0
Web Design By
C.G.Systems