Track Events
100m Final Windspeed + 2.9
1 11.20 A Oyepitan Middlesex 10.0 2 11.38 D Allahgreen Merseyside 8.0 3 11.40 A Forrester Staffordshire 7.0 4 11.42 M Richardson Berkshire 6.0 5 11.60 S Scott Surrey 5.0 6 11.63 C Murphy N/S 0.0 7 11.65 D Benjamin Avon & Somerset 4.0 8 11.88 E Freeman Yorkshire 3.0100m Heat 1 Windspeed + 2.1
1 11.60 M Richardson Berkshire 2 11.80 S Scott Surrey 3 12.00 E Freeman Yorkshire 4 12.30 F Louisy Bedfordshire 5 12.90 J White Lincolnshire100m Heat 2 Windspeed + 2.0
1 11.50 A Oyepitan Middlesex 2 11.80 D Benjamin Avon & Somerset 3 12.10 L O'Callaghan Buckinghamshire 1.0 4 12.10 E Ruddock Warwickshire 1.0 5 12.40 H Williams N/S100m Heat 3 Windspeed + 3.1
1 11.50 D Allahgreen Merseyside 2 11.90 C Murphy N/S 3 11.90 Susan Williams N/S 4 12.10 A James West Wales 1.0 5 12.10 L Allen Essex 1.0 6 12.50 L McDonald Hertfordshire100m Heat 4 Windspeed + 1.5
1 11.60 A Forrester Staffordshire 2 12.00 Z Wilson N/S 3 12.10 K Sotherton Hampshire 2.0 4 12.10 X Powell Kent 1.0 5 12.10 Sharon Williams N/S 6 12.40 M Bailey Northamptonshire 7 12.50 A Boyle Northern Ireland100m SF 1
1 11.50 D Allahgreen Merseyside 2 11.58 A Forrester Staffordshire 3 11.70 S Scott Surrey 4 11.92 E Freeman Yorkshire 5 11.96 Susan Williams N/S 6 12.05 Z Wilson N/S 7 12.15 K Sotherton Hampshire 8 12.25 L Allen Essex100m SF 2
1 11.43 A Oyepitan Middlesex 2 11.59 M Richardson Berkshire 3 11.81 C Murphy N/S 4 11.93 D Benjamin Avon & Somerset 5 12.17 A James West Wales 6 12.17 Sharon Williams N/S 7 12.20 E Ruddock Warwickshire 8 12.30 L O'Callaghan Buckinghamshire200m Final Windspeed + 1.8
1 23.80 C Murphy Hertfordshire 10.0 2 23.90 L McConnel W District Scotland 8.0 3 24.00 S Reilly N/S 0.0 4 24.20 H Frost N/S (Warwickshire) 0.0 5 24.50 E Freeman Yorkshire 7.0 6 24.70 S Scott Surrey 6.0 7 24.70 Susan Williams N/S (Surrey) 0.0 8 25.30 K Denham Hampshire 5.0200m Heat 1 Windspeed + 0.6
1 24.20 S Reilly N/S 2 24.60 Susan Williams N/S (Surrey) 3 24.80 K Denham Hampshire 4 24.80 F Louisy Bedfordshire 4.0 5 25.20 R Kay Greater Manchester 6 25.20 V Day Essex 7 26.10 R Watson Cambridgeshire 8 26.20 A Boyle Northern Ireland200m Heat 2 Windspeed + 1.3
1 23.80 C Murphy Hertfordshire 2 24.00 H Frost N/S (Warwickshire) 3 24.40 E Freeman Yorkshire 4 25.00 Z Wilson N/S (Warwickshire) 5 25.10 S Rice Warwickshire 6 25.60 Sharon Williams Middlesex 7 26.10 L Guthrie Kent200m Heat 3 Windspeed + 1.6
1 24.00 L McConell W District Scotland 2 24.50 S Scott Surrey 3 24.90 K Gear Devon 3.0 4 24.90 C Bloomfield N/S (Kent) 5 25.00 S Pinel Leicestershire 2.0 6 25.50 L O'Callaghan Buckinghamshire400m Final
1 54.10 H Thieme Nottinghamshire 10.0 2 54.50 K Gear Devon 8.0 3 55.50 J Cully Surrey 7.0 4 56.60 M Purkis Hampshire 6.0 5 57.10 R Scotcher N/S 0.0400m Heat 1
1 56.60 M Purkis Hampshire 2 56.70 R Kay Greater Manchester 5.0 3 56.70 A Thorne N/S 4 57.10 J McDougal Merseyside 4.0 5 57.30 L Thorne Buckinghamshire 6 57.40 L Wigham W District Scotland 2.0 7 58.60 J Harris N/S 8 60.00 A Cooke Bedfordshire400m Heat 2
1 54.80 H Thieme Nottinghamshire 2 55.30 K Gear Devon 3 56.50 L Cresswell Warwickshire 4 57.30 V Lawrence Lancashire 3.0 5 57.70 K Story North East Counties 6 57.90 E Williams N/S 7 59.20 M Brown Norfolk 8 60.50 L Fitzgerald Middlesex400m Heat 3
1 55.40 J Culley Surrey 2 55.60 M Pierre N/S 3 56.30 R Scotcher N/S 4 58.00 S Leigh Hertfordshire 5 58.30 N Bowring Kent 6 58.50 S Smith Cambridgeshire 7 59.00 A Butler Yorkshire800m Final
1 2:08.98 V Lawrence Lancashire 10.0 2 2:09.24 J Mitchell Surrey 8.0 3 2:12.01 K Montador E District Scotland 7.0 4 2:13.61 L Phillips Hampshire 6.0 5 2:14.84 B Blakeman North East Counties 5.0 6 2:17.50 E Hathaway Warwickshire 4.0 7 2:20.47 L Cossey Essex 3.0 8 2:24.47 J Owen N/S (Surrey) 0.0800m Heat 1
1 2:10.16 J Mitchell Surrey 2 2:10.27 L Phillips Hampshire 3 2:15.42 V Rolfe Devon 2.0 4 2:16.62 C Riley Greater Manchester 5 2:17.59 L Wood Bedfordshire 6 2:20.82 J Russell Northamptonshire800m Heat 2
1 2:15.66 V Lawrence Lancashire 2 2:16.83 J Owen N/S (Surrey) 3 2:17.10 M Sharpe Middlesex 4 2:17.19 D Oughton Avon & Somerset 5 2:26.95 R Munnik Kent800m Heat 3
1 2:13.08 B Blakeman North East Counties 2 2:13.28 K Montador E District Scotland 3 2:13.97 E Hathaway Warwickshire 4 2:14.91 L Cossey Essex 5 2:15.90 S Aperghis Buckinghamshire1500m Final
1 4:29.20 J Mitchell North East Counties 10.0 2 4:29.60 S Morris Gloucestershire 8.0 3 4:30.90 N Evans South Wales 7.0 4 4:32.00 P Thackray Yorkshire 6.0 5 4:32.50 D Sullivan Essex 5.0 6 4:33.00 P Thom Northern Ireland 4.0 7 4:35.00 N Harvey Surrey 3.0 8 4:36.20 J Potter Nottinghamshire 2.0 9 4:41.50 T Brown Warwickshire 10 4:45.50 C Martin Shropshire 11 4:54.90 K Hill Greater Manchester 12 4:56.40 D Kennedy Middlesex 13 5:01.90 J Harnett Kent 14 5:08.30 S Hethrington Worcestershire5000m Final
1 16:15.60 J Potter Nottinghamshire 10.0 2 16:50.70 J Lodge Middlesex 8.0 3 17:12.50 S Harrison Warwickshire 7.0 4 17:28.70 L Watson Kent 6.0 5 17:33.00 S Parvey Sussex 5.0 6 17:55.50 E Martin Gloucestershire 4.0 7 18:19.30 S White Buckinghamshire 3.0 8 18:28.20 C Lathwell Bedfordshire 2.0 9 18:40.50 A Keough Hampshire100m H Final Windspeed + 0.6
1 13.27 M Wilkins Berkshire 10.0 2 13.35 D Allehgreen Merseyside 8.0 3 13.36 S Claxton N/S (Essex) 0.0 4 13.47 J Pratt Essex 7.0 5 13.52 R King South Wales 6.0 6 13.60 C Court Worcestershire 5.0 7 13.81 L Fairs Derbyshire 4.0 8 14.29 S McGreavey N/S (Warwickshire) 0.0100m H Heat 1 Windspeed + 2.8
1 13.20 D Allehgreen Merseyside 2 13.30 M Wilkins Berkshire 3 14.00 L Fairs Derbyshire 4 14.30 L Buxton Sussex 5 14.50 S Porter Surrey 1.0 6 14.70 S Male N/S (Surrey) 7 14.70 H Stares Buckinghamshire 1.0100m H Heat 2 Windspeed + 1.3
1 13.90 C Court Worcestershire 2 14.00 S McGreavey N/S (Warwickshire) 3 14.50 H Worsey Leicestershire 4 14.50 A Hollman N/S (Cambridgeshire) 5 14.60 K Reynolds Oxfordshire 1.0 6 15.10 R Gouse Bedfordshire100m H Heat 3 Windspeed + 2.0
1 13.50 J Pratt Essex 2 13.60 S Claxton N/S (Essex) 3 14.10 K Drury N/S (Yorkshire) 4 14.30 N Gaultier Yorkshire 5 14.30 J Hollman N/S (Cambridgeshire) 6 14.40 C Pearce Cambridgeshire 1.0 7 15.10 S Price Warwickshire100m H Heat 4 Windspeed + 1.8
1 13.60 R King South Wales 2 14.20 T Stephens Northern Ireland 3 14.20 K Sotherton N/S (Hampshire) 4 14.20 K Sketchley Hampshire 1.0 5 14.90 D Hutt Northamptonshire 6 15.00 D Samuals Staffordshire 7 15.50 A English Humberside100m H SF 1 Windspeed + 1.2
1 13.16 D Allehgreen Merseyside 2 13.60 S Claxton N/S (Essex) 3 13.70 C Court Worcestershire 4 13.87 L Fairs Derbyshire 5 14.07 K Drury N/S (Yorkshire) 6 14.13 T Stephens Northern Ireland 3.0 7 14.17 N Gaultier Yorkshire 1.0 8 14.44 H Worsey Leicestershire 1.0100m H SF 2 Windspeed + 3.2
1 13.22 M Wilkins Berkshire 2 13.53 J Pratt Essex 3 13.63 R King South Wales 4 13.93 S McGreavey N/S (Warwickshire) 5 14.08 K Sotherton N/S (Hampshire) 6 14.13 L Buxton Sussex 2.0 7 14.19 J Hollman N/S (Cambridgeshire) 8 14.57 K Sketchley Hampshire400m H Final
1 59.64 T Duncan Middlesex 10.0 2 61.08 N Carey N/S 0.0 3 61.35 J Mathews Kent 8.0 4 62.85 R Brereton Surrey 7.0 5 63.33 H Stares Buckinghamshire 6.0 6 63.78 S Adamson Hertfordshire 5.0 7 65.94 S Macpherson W District Scotland 4.0400m H Heat 1
1 61.30 M Carey N/S 2 62.90 J Mathews Kent 3 63.40 L Buxton Sussex 2.0 4 64.10 J Oats Yorkshire 5 66.10 S Cotter Dorset400m H Heat 2
1 61.30 T Duncan Middlesex 2 61.60 S Macpherson W District Scotland 3 62.20 H Stares Buckinghamshire 4 63.10 S Adamson Hertfordshire 5 65.30 J Riedel Berkshire 6 69.10 L Yellop Norfolk400m H Heat 3
1 63.00 N Ceesay Essex 3.0 2 63.50 R Brereton Surrey 3 64.50 S Todd North East Counties 4 65.50 K Lowe Lancashire3000m Walk Final
1 14:52.70 E Viljoen Surrey 10.0 2 15:16.70 M Heathcote Kent 8.0 3 16:09.40 K Stones Humberside 7.0 4 16:39.20 A Lewis Hampshire 6.0 5 18:28.80 F Bishop N/S 0.0
Web Design By
C.G.Systems