Track Events
100m Final Windspeed + 1.4
1 11.55 A Oyepitan Middlesex 10.0 2 11.60 D Allahgreen Merseyside 8.0 3 11.72 S Scott Surrey 7.0 4 11.80 A Forrester Staffordshire 6.0 5 11.84 E Freeman Yorkshire 5.0 6 11.87 S Burnside E District Scotland 4.0 7 11.92 M Wardrop W District Scotland 3.0 8 11.99 J Kwakye Essex 2.0100m Heat 1 Windspeed + 1.2
1 11.57 A Oyepitan Middlesex 2 11.64 S Scott Surrey 3 11.78 S Burnside E District Scotland 4 11.85 M Wardrop W District Scotland 5 12.23 A James West Wales 6 12.29 S Robinson Leicestershire100m Heat 2 Windspeed + 1.1
1 11.93 M Richardson Berkshire 2 12.11 L O'Callaghan Buckinghamshire 3 12.15 E Ruddock Warwickshire 4 12.38 F Louisy Bedfordshire 5 12.56 L Easterman Shropshire 6 12.62 E Mardle South Wales100m Heat 3 Windspeed + 1.3
1 11.87 A Forrester Staffordshire 2 11.94 K Thomas Kent 3 12.19 Z Wilson N/S 4 12.31 H Williams N/S 5 12.44 J White Lincolnshire 6 12.44 H Karagounis Nottinghamshire100m Heat 4 Windspeed - 0.7
1 11.73 D Allahgreen Merseyside 2 11.92 E Freeman Yorkshire 3 11.96 J Kwakye Essex 4 12.02 C Murphy Hertfordshire 5 12.37 R Burden Hampshire 6 12.47 L Hazel Cambridgeshire100m SF 1 Windspeed + 1.1
1 11.40 A Oyepitan Middlesex 2 11.63 S Scott Surrey 3 11.75 S Burnside E District Scotland 4 11.75 M Wardrop W District Scotland 5 11.80 M Richardson Berkshire 1.0 6 12.17 L O'Callaghan Buckinghamshire 1.0 7 12.26 Z Wilson N/S 8 12.33 S Robinson Leicestershire100m SF 2 Windspeed - 0.3
1 11.7 D Allahgreen Merseyside 2 11.8 A Forrester Staffordshire 3 11.9 E Freeman Yorkshire 4 11.9 J Kwayke Essex 5 12.0 K Thomas Kent 1.0 6 12.1 C Murphy Hertfordshire 1.0 7 12.3 E Ruddock Warwickshire 8 12.3 A James West Wales200m Final Windspeed + 1.0
1 23.64 A Spencer Greater Manchester 10.0 2 23.96 E Freeman Yorkshire 8.0 3 24.07 S Burnside E District Scotland 7.0 4 24.56 S Scott Surrey 6.0 5 24.74 R Harris Worcestershire 5.0 6 24.78 H Karagounis Nottinghamshire 4.0 7 25.11 V Ward N/S 0.0 8 25.28 K Goodwin Lancashire 3.0200m Heat 1 Widspeed + 3.7
1 24.01 A Spencer Greater Manchester 2 25.50 K Goodwin Lancashire 3 25.61 J Nicholls N/S 4 25.84 E Duck Hampshire 5 26.25 L Allen Essex200m Heat 2 Widspeed + 2.9
1 24.30 E Freeman Yorkshire 2 24.78 H Karagounis Nottinghamshire 3 24.79 S Scott Surrey 4 25.47 B Olofinjana Middlesex 5 25.65 K Palmer Berkshire 6 26.26 L Easterman Shropshire 7 26.70 E Hardie South Wales200m Heat 3 Widspeed + 3.5
1 24.10 S Burnside E District Scotland 2 24.85 R Harris Worcestershire 3 25.10 V Ward N/S 4 25.20 A James West Wales 2.0 5 25.35 Z Wilson Warwickshire 6 25.53 S Tomlins Sussex 7 25.56 F Louisy Bedfordshire400m Final
1 54.54 K Gear Devon 10.0 2 55.08 L Miller N/S 0.0 3 55.50 L Williams N/S 0.0 4 55.53 N Bowring Kent 8.0 5 55.58 V Jamison Northern Ireland 7.0 6 56.06 M Pierre Surrey 6.0 7 56.13 M Purkiss Hampshire 5.0 8 56.92 S Anderson N/S 0.0400m Heat 1
1 55.36 V Jamison Northern Ireland 2 55.91 M Pierre Surrey 3 56.12 K Sage East Wales 2.0 4 56.86 N Street Essex 1.0 5 56.93 M Brown Norfolk 1.0400m Heat 2
1 54.28 S Anderson N/S 2 54.41 K Gear Devon 3 54.82 L Miller N/S 4 55.00 N Bowring Kent 5 55.96 S Tomlins Sussex 3.0 6 57.37 L Thorne Buckinghamshire400m Heat 3
1 55.29 M Purkiss Hampshire 2 55.35 L Williams N/S 3 55.59 K Goodwin Lancashire 4.0 4 57.56 L Parsons South Wales 5 58.46 R Parker-Simpson Worcestershire 6 58.94 S Williams Middlesex800m Final
1 2:11.10 M McClung N/S 0.0 2 2:11.50 V Lawrence Lancashire 10.0 3 2:11.90 E Davies Hampshire 8.0 4 2:12.13 R Newcombe Cheshire 7.0 5 2:13.16 J Mitchell Surrey 6.0 6 2:14.37 J Ross W District Scotland 5.0 7 2:15.30 C Entwhistle Greater Manchester 4.0 8 2:16.86 C Snellgrove Yorkshire 3.0800m Heat 1
1 2:12.27 J Ross W District Scotland 2 2:12.67 V Lawrence Lancashire 3 2:14.05 C Entwhistle Greater Manchester 4 2:18.24 N Anderson Middlesex 5 2:20.00 B Clayton Nottinghamshire800m Heat 2
1 2:15.38 M McClung N/S 2 2:15.50 E Davies Hampshire 3 2:15.94 K Jones North East Counties 4 2:16.57 F Fullerton Essex 5 2:20.70 V Rolfe Devon 6 2:21.07 D Oughton Avon & Somerset 7 2:26.67 J Owen N/S (Surrey)800m Heat 3
1 2:14.77 R Newcombe Cheshire 2 2:14.96 J Mitchell Surrey 3 2:15.05 C Snellgrove Yorkshire 4 2:15.91 E Bray South Wales 1.0 5 2:19.46 L Austen Sussex 6 2:24.72 K Walker Bedfordshire1500m Final
1 4:22.85 V Lawrence Lancashire 10.0 2 4:25.22 C Martin East Wales 8.0 3 4:27.22 T Brown Warwickshire 7.0 4 4:29.24 D Sullivan Essex 6.0 5 4:31.86 G Palmer E District Scotland 5.0 6 4:32.55 K Hill Greater Manchester 4.0 7 4:34.47 J Bleasdale Middlesex 3.0 8 4:35.57 C Dickie Berkshire 2.0 9 4:36.32 K Clarke Kent 10 4:38.28 A Hutchinson West Wales 11 4:39.21 B Parker Norfolk 12 4:48.43 E Chadwick Bedfordshire 13 4:50.31 S Robson Hampshire5000m Final
1 16:10.07 J Wilkinson Essex 10.0 2 16:39.95 A Higgins W District Scotland 8.0 3 16:48.10 C Fagen N/S 0.0 4 16:51.94 C Radon Buckinghamshire 7.0 5 16:53.13 P Thackray Yorkshire 6.0 6 16:55.58 M Skelton Northern Ireland 5.0 7 17:01.14 H Freeman Kent 4.0 8 17:15.67 J Kelsey Surrey 3.0 9 17:40.96 E Martin Gloucestershire 2.0 10 17:43.05 A Solley Middlesex 11 17:46.39 G Greenhalgh N/S100m H Final Widspeed - 1.5
1 13.18 D Allahgreen Merseyside 10.0 2 13.34 M Wilkins Berkshire 8.0 3 13.61 J Pratt Essex 7.0 4 13.89 T Stephens Northern Ireland 6.0 5 14.10 L Fairs Derbyshire 5.0 6 14.18 K Jury Yorkshire 4.0100m H Heat 1 Windspeed - 2.0
1 13.45 D Allahgreen Merseyside 2 13.61 T Stephens Northern Ireland 3 13.85 K Jury Yorkshire 4 14.08 J Hollman Cambridgeshire 1.0 5 14.21 C Pearce N/S 6 14.86 B Samuels Staffordshire 7 24.18 H Riley Lancashire100m H Heat 2 Windspeed - 1.4
1 13.72 M Wilkins Berkshire 2 14.12 L Fairweather E District Scotland 1.0 3 14.31 K Sotherton (N/S) Hampshire 4 14.32 C Court Worcestershire 1.0 5 14.73 B Liston Kent 6 14.75 R Gonse Bedfordshire100m H Heat 3 Windspeed + 1.3
1 13.40 J Pratt Essex 2 13.89 L Fairs Derbyshire 3 13.96 K Reynolds Oxfordshire 1.0 4 14.10 S McGreavy Warwickshire 1.0 5 14.55 N Gautier N/S 6 14.78 K LeStrange Cheshire 7 14.80 S Gumbs N/S100m H Heat 4 Windspeed + 1.7
1 13.61 R King South Wales 3.0 2 13.92 H Worsey Leicestershire 2.0 3 14.01 J Agyepong Middlesex 1.0 4 14.13 A Fullelove W District Scotland 1.0 5 14.13 K Sketchley Hampshire 1.0 6 14.75 C Pearson N/S400m H Final
1 59.29 L Fairs Derbyshire 10.0 2 1:01.42 J Culley Surrey 8.0 3 1:01.54 R Brereton N/S 0.0 4 1:01.61 S Williams N/S 0.0 5 1:02.64 J Roach Leicestershire 7.0 6 1:04.63 H Stares Buckinghamshire 6.0400m H Heat 1
1 1:03.29 S Williams N/S 2 1:04.17 D Porazinski East Wales 4.0 3 1:04.60 C Eafford N/S 4 1:07.46 R Wright Middlesex400m H Heat 2
1 1:00.72 L Fairs Derbyshire 2 1:01.44 F Harding North Wales 5.0 3 1:01.50 J Culley Surrey 4 1:04.61 J Hale Kent 5 1:06.23 F Cripps N/S 6 1:06.41 M Debono N/S400m H Heat 3
1 1:02.42 H Stares Buckinghamshire 2 1:02.98 R Brereton N/S 3 1:04.32 J Roach Leicestershire 4 1:05.68 L Douglas Hampshire 3.0 5 1:06.04 S MacPherson Lancashire 2.03000m S/C Final
1 10:55.91 U Couniell Avon & Somerset 10.0 2 11:23.69 J Pidgeon Nottinghamshire 8.0 3 11:40.24 J King Middlesex 7.0 4 12:17.64 F Lampkin E District Scotland 6.03000m Walk Final
1 14:09.99 E Viljoen Surrey 10.0 2 16:20.37 S Chetwyn Warwickshire 8.0 3 18:50.15 F Bishop N/S 0.0
Web Design By
C.G.Systems