Track Events
100m Final Windspeed + 2.2
1 10.25 Nick Smith E District Scotland 10.0 2 10.28 Marlon Devonish N/S 0.0 3 10.51 Gary Carr Kent 8.0 4 10.64 Matthew Thomas Essex 7.0 5 10.69 Ryan Moseley Middlesex 6.0 6 10.78 Tim Ward Cumbria 5.0100m Heat 1 Windspeed +1.4
1 10.38 Nick Smith E District Scotland 2 10.64 Ryan Moseley Middlesex 3 10.81 V Bruce Bedfordshire 4 11.06 Alex Riley Leicestershire 5 11.15 Philip Ellershaw Lancashire 6 11.24 Robert Hare Hertfordshire100m Heat 2 Windspeed +3.8
1 10.35 Marlon Devonish N/S 2 10.54 Gilbert Opiyo-Mbiru Avon & Somerset 3 10.76 Richard Newton Nottinghamshire 4 10.79 Richard Rubenis Shropshire 5 10.82 Mark Holloway Berkshire 6 11.28 Scott MacDonalds N District Scotland100m Heat 3 Windspeed +0.9
1 10.58 Gary Carr Kent 2 10.76 Dominic Richards Surrey 3 10.77 Ian Kennedy W District Scotland 4 10.95 Ian Standish Merseyside 5 11.18 Mark Dunwell N/S 6 11.25 Chris Hamilton Yorkshire100m Heat 4 Windspeed +1.5
1 10.77 Matthew Thomas Essex 2 10.87 James McNeil Warwickshire 3 10.88 Tim Ward Cumbria 4 11.01 Josh Woods N/S 5 11.33 Marl Lewis Worcestershire100m SF 1 Windspeed + 1.7
1 10.32 Marlon Devonish N/S 2 10.58 Matthew Thomas Essex 3 10.71 Gilbert Opiyo-Mbiru Avon & Somerset 4.0 4 10.83 Tim Ward Cumbria 5 10.89 James McNeil Warwickshire 6 10.97 Richard Newton Nottinghamshire 7 10.98 Richard Rubenis Shropshire 8 11.03 Josh Woods N/S100m SF 2 Windspeed + 1.9
1 10.28 Nick Smith E District Scotland 2 10.61 Gary Carr Kent 3 10.62 Ryan Moseley Middlesex 4 10.72 V Bruce Bedfordshire 3.0 5 10.83 Mark Holloway Berkshire 2.0 6 10.86 Ian Kennedy W District Scotland 7 10.87 Dominic Richards Surrey 8 11.01 Ian Standish Merseyside200m Final Windspeed
1 21.14 Graham Hedman Essex 10.0 2 21.31 Graham Beasley Bedfordshire 8.0 3 21.35 Adam Charlton Cambridgeshire 7.0 4 21.76 Gary Carr Kent 6.0 5 22.10 Ryan Moseley Middlesex 5.0 6 22.19 Leighton Green N/S 0.0 7 22.22 Darren Scott Cheshire 4.0200m Heat 1 Windspeed 0.0
1 22.12 Leighton Green N/S Essex 2 22.31 Leroy Slue Surrey 3 22.33 Lawrence Baird Humberside 4 22.53 Stephen McLernon Wiltshire 5 23.77 Josh Parkington N/S Suffolk200m Heat 2 Windspeed - 1.0
1 21.63 Adam Charlton Cambridgeshire 2 21.91 Graham Hedman Essex 3 22.26 Robert Newton Nottinghamshire 4 22.42 Finaly Wright Oxfordshire 5 23.26 Andrew Shepherd Leicestershire 6 23.70 John Taylor Suffolk200m Heat 3 Windspeed - 1.5
1 21.82 Graham Beasley Bedfordshire 2 21.86 Gary Carr Kent 3 22.57 Andrew Owens Merseyside 4 22.91 Tony Cunningham W District Scotland200m Heat 4 Windspeed -1.9
1 22.09 Daniel Cossins Avon & Somerset 2 22.10 Ryan Moseley Middlesex 3 22.16 Darren Scott Cheshire 4 22.41 Tim Ward Cumbria 5 22.47 Jonathon Browne N/S200m SF 1 Windspeed - 0.4
1 21.36 Adam Charlton Cambridgeshire 2 21.70 Gary Carr Kent 3 22.02 Darren Scott Cheshire 4 22.15 Leighton Green N/S Essex 5 22.38 Leroy Slue Surrey 6 22.48 Steven McLernon Wiltshire 7 22.71 Andrew Owens Merseyside200m SF 2 Windspeed - 0.3
1 21.30 Graham Beasley Bedfordshire 2 21.57 Graham Hedman Essex 3 21.72 Ryan Moseley Middlesex 4 21.75 Daniel Cossins Avon & Somerset 3.0 5 21.86 Finley Wright Oxfordshire 2.0 6 22.01 Johnathan Brown N/S Surrey 7 22.16 Robert Newton Nottinghamshire 8 22.35 Lawrance Baird Humberside400m Final
1 47.49 Mark Brown Essex 10.0 2 47.80 Tawanda Chiwira Kent 8.0 3 48.03 Andre Fernandez Middlesex 7.0 4 48.19 James Chatt N/S 0.0 5 48.99 Dedan Simmons Surrey 6.0 6 49.14 Adam Vittozzi Berkshire 5.0400m Heat 1
1 48.30 Tawanda Chiwira Kent 2 48.96 Dedan Simmons Surrey 3 49.12 James Davies Avon & Somerset 2.0 4 49.84 Grant Burnett N District Scotland 5 50.39 Lawrence Baird Humberside 6 50.87 Greg Smith Hertfordshire 7 52.38 Josh Parkinson Suffolk400m Heat 2
1 47.77 Richard Buck Yorkshire 2 47.87 James Chatt N/S 3 48.53 Adam Vittozzi Berkshire 4 48.95 Brett Rund E District Scotland 3.0 5 50.08 Geoff Dearman N/S 6 50.17 D Pratt Bedfordshire 7 50.17 Mark Ledbury Wiltshire 8 50.23 David Greene West Wales400m Heat 3
1 47.72 Andre Fernandez Middlesex 2 48.00 Ryan Preddy Gloucestershire 4.0 3 48.26 Mark Brown Essex 1.0 4 48.92 James Marshall Worcestershire 1.0 5 49.05 R Morgan N/S 6 49.42 Peter Brend Devon 7 50.05 Gavin Dublin N/S 8 50.63 Steve Masters Northamptonshire800m Final
1 1:54.73 Sam Ellis Yorkshire 10.0 2 1:55.48 Tim Bayley Sussex 8.0 3 1:56.18 Darren St.Clare N/S Middlesex 7.0 4 1:56.23 Chris Watson E District Scotland 6.0 5 1:57.60 Gareth Baulch Berkshire 5.0 6 2:00.50 Richard Girvan Northern Ireland 4.0 7 2:03.35 Alexander Tim Kent 3.0800m Heat 1
1 1:54.42 Sam Ellis Yorkshire 2 1:54.78 Gareth Baulch Berkshire 3 1:55.38 Richard Girvan Northern Ireland 4 1:56.02 Daniel Hayes Lancashire 5 1:56.19 Colin McCourt Dorset 6 1:56.37 John McCullum Surrey800m Heat 2
1 1:54.09 Darren St.Clare N/S 2 1:54.30 Ray Adams N/S 3 1:54.46 Tim Alexander Kent 3.0 4 1:55.57 Paul Raslett Hampshire 2.0 5 1:56.33 Chris Mackay W District Scotland800m Heat 3
1 1:55.45 Tim Bayley Sussex 2 1:55.87 Chris Watson E District Scotland 3 1:56.14 Andy Fullford Wiltshire 4 1:56.48 Dominic Hall Middlesex 5 1:58.69 Ryan Cox WarwickshireMile Final
1 4:12.43 Michael Skinner Kent 10.0 2 4:14.35 Derek Watson E District Scotland 8.0 3 4:14.42 Rob Watkinson Yorkshire 7.0 4 4:14.77 Lee Merien Hampshire 6.0 5 4:14.85 Scott Overall Middlesex 5.0 6 4:16.69 Mark Samford Essex 4.0 7 4:17.22 Alex Tanner Bedfordshire 3.0 8 4:17.72 Paul Moores Warwickshire 2.0 9 4:21.08 Kojo Kyereme N/S 10 4:22.79 Rob Cole North East Counties 11 4:25.62 Alastair Moses Surrey 12 4:27.60 Mark Harris Wiltshire 13 4:28.32 Rob Barton Lancashire 14 4:33.10 Tim Bailey Shropshire5000m Final
1 14:04.56 Donald Taylor West Wales 10.0 2 14:22.63 Ian Mitchell Yorkshire 8.0 3 14:26.56 Nick Wetheridge Essex 7.0 4 14:28.92 K Tadesse Surrey 6.0 5 14:32.16 Tom Humphries Staffordshire 5.0 6 14:36.05 Piet Jacobs N/S Middlesex 0.0 7 14:38.29 Steve Body Bedfordshire 4.0 8 14:38.98 Tom Naylor Sussex 3.0 9 14:54.68 Philip Wicks N/S Surrey 2.0 10 14:56.41 Johnathan Blackledge Hampshire 11 15:09.04 Tom Murray Kent 12 15:09.80 Steve Platts Leicestershire 13 15:11.45 Daniel Dalmedo Middlesex 14 15:19.04 Steve Neill Norfolk 15 15:30.32 Ben Fish Lancashire10000m Final
1 31:36.67 James Trapmore Middlesex 10.0 2 31:51.77 Barry Stephenson Kent 8.0 3 32:29.62 Paul Doyle Surrey 7.0 4 32:37.25 Ian Johnston Hertfordshire 6.0 5 33:54.01 James Nunn Essex 5.0110m H Final Windspeed + 2.6
1 13.64 Mo Sillah-Freckleton Middlesex 10.0 2 13.96 Tristan Anthony Hertfordshire 8.0 3 14.04 Dominic Girdler N/S 0.0 4 14.04 Alan Scott W District Scotland 6.0 5 14.07 William Sharman Northamptonshire 5.0 6 14.20 Duncan Malins Sussex 4.0 7 14.27 David Hughes Yorkshire 3.0 8 14.33 Chris Baillie N/S 0.0110m H Heat 1 Windspeed + 1.9
1 13.93 Tristan Anthony Hertfordshire 2 14.14 Dominic Girdler N/S 3 14.16 David Hughes Yorkshire 4 14.57 P Crossley Avon & Somerset 2.0 5 14.85 Richard Baderin Merseyside 1.0 6 15.29 Calvin Laing E District Scotland 7 15.33 Andrew Hopkinson Cheshire110m H Heat 2 Windspeed + 2.7
1 13.70 Mo Sillah-Freckleton Middlesex 2 14.11 Allan Scott W District Scotland 3 14.17 William Sharman Northamptonshire 4 14.32 Francis Smith N/S 5 14.95 Nick Gayle Staffordshire 1.0 6 15.02 Peter Middleton North East Counties 1.0 7 15.28 James Lowery Surrey110m H Heat 3 Windspeed + 0.8
1 14.03 Duncan Malins Sussex 2 14.10 Chris Baillie N/S 3 14.57 Robert Henry Humberside 3.0 4 14.88 Gary Smith Bedfordshire 1.0 5 15.47 Martin Ohrland Essex400m H Final
1 52.43 David Brackstone Cheshire 10.0 2 52.99 Rob Lewis Bedfordshire 8.0 3 53.08 Richard Davenport Gloucestershire 7.0 4 53.64 David Greene West Wales 6.0 5 53.70 Richard Scott Devon 5.0 6 54.00 Ben Sumner Hertfordshire 4.0 7 54.65 Kaz Nomura Middlesex 3.0 8 56.41 Simon Wilson Kent 2.0400m H Heat 1
1 53.26 Rob Lewis Bedfordshire 2 54.27 Ben Sumner Hertfordshire 3 54.81 Simon Wilson Kent 4 55.68 Ben McIlroy Northern Ireland 5 55.69 Danielle Everett Norfolk 6 58.73 David Brown Berkshire400m H Heat 2
1 54.40 Richard Scott Devon 2 54.76 Kaz Nomura Middlesex 3 55.86 Paul Crossley Avon & Somerset 4 56.63 Matthew Williams South Wales 5 56.76 Mark Jessop Buckinghamshire 6 57.51 W Williamson Nottinghamshire400m H Heat 3
1 53.46 David Brackstone Cheshire 2 53.72 David Greene West Wales 3 54.22 Richard Davonport Gloucestershire 4 57.26 John Heanley Surrey 5 60.04 A Poppleton Worcestershire3000m S/C Final
1 9:03.62 Andrew Hennessey Avon & Somerset 10.0 2 9:20.02 Glen Cornish Yorkshire 8.0 3 9:22.61 Ewen Malloch Lancashire 7.0 4 9:23.13 Martin Roscoe N/S 0.0 5 9:29.41 Alan Wray Middlesex 6.0 6 9:32.92 Stephen Millward Merseyside 5.0 7 9:37.74 Ross Karr Wiltshire 4.0 8 9:44.68 Tim Woodthorpe Hertfordshire 3.0 9 10:11.28 Dean Lacy Kent 2.03000m Walk Final
1 11:48.72 Andy Drake Warwickshire 10.0 2 11:51.37 David King Essex 8.0 3 12:12.03 Luke Finch Leicestershire 7.0 4 12:35.60 Nathen Adams Yorkshire 6.0 5 12:54.28 Nick Ball Hampshire 5.0 6 13:01.19 Peter Kareen Lancashire 4.0 7 13:08.85 Matthew Hales Sussex 3.0 8 13:19.36 Mark Williams Staffordshire 2.0 9 13:46.47 Andrey Goudie Kent 10 13:54.52 Dwaine Butterly Derbyshire 11 14:05.16 Peter Warren N/S Essex 12 14:10.15 Tom Watt Surrey 13 14:14.63 Graham Chapman Oxfordshire 14 15:00.59 Trevor Jones Middlesex 15 16:29.38 Peter Hannell N/S Surrey
Web Design By
C.G.Systems