Track Events
100m Final Windspeed + 1.3
1 10.25 Mark Findlay Warwickshire 10.0 2 10.25 Marlon Devonish N/S Warwickshire 0.0 3 10.30 Christian Malcolm N/S South Wales 0.0 4 10.34 Nick Smith N/S East Dist Scot 0.0 5 10.41 Ryan Moseley Middlesex 8.0 6 10.41 Matthew Thomas Essex 7.0 7 10.49 Darren Campbell N/S Sale Harriers 0.0 8 10.55 Gavin Eastman N/S Middlesex 0.0100m Heat 1 Windspeed + 2.8
1 10.30 Tim Abeyie N/S Surrey 2 10.34 Matthew Thomas Essex 3 10.51 Akeem Ogunyemi N/S Middlesex 4 10.59 Allyn Condon Cheshire 5 10.67 Seriashe Childs South Wales 1.0 6 10.74 Tim Ward Cumbria100m Heat 2 Windspeed + 1.4
1 10.34 Mark Findlay Warwickshire 2 10.49 Ryan Moseley Middlesex 3 10.50 Darren Campbell N/S Sale Harriers 4 10.53 Graham Beasley Bedfordshire 5 10.73 Jamie McNeil N/S Warwickshire 6 10.80 Adebowale Ademuyewo N/S Surrey 7 11.03 Lawrence Baird Humberside100m Heat 3 Windspeed - 0.3
1 10.46 Christian Malcolm N/S South Wales 2 10.59 Gerald Phiri Yorkshire 3 10.78 Leroy Slue N/S Surrey 4 10.89 Paul Brizzel Northern Ireland 5 11.14 Josh Wood N/S Surrey 6 11.35 Nick Mesney North Wales 7 11.35 Alastair Gordon Sussex 8 11.50 Bradley Williams N/S North Wales100m Heat 4 Windspeed + 2.1
1 10.49 Gavin Eastman N/S Middlesex 2 10.55 Daniel Plummer N/S Essex 3 10.62 Jonathan Barber Surrey 4 10.70 Ben Stramkowski Derbyshire 1.0 5 10.83 William Pobie N/S Surrey 6 10.84 Yusepha Bojang Greater Manchester 7 10.90 Neil Simpson Kent 8 11.10 Ian Clarke Hertfordshire100m Heat 5 Windspeed + 0.7
1 10.22 Marlon Devonish Warwickshire N/S 2 10.52 Nick Smith N/S East Dist Scot 3 10.70 Andrew Matthews N/S Berkshire 4 10.79 Matt Shirvington N/S Middlesex 5 10.99 Francis Smith E District Scotland 6 11.00 Ben Ellis Hampshire 7 11.10 Mark Dunwell Nottinghamshire 8 11.11 Laurance Mensah N/S Surrey100m SF 1 Windspeed + 1.0
1 10.23 Marlon Devonish N/S Warwichshire 2 10.32 Christian Malcolm N/S South Wales 3 10.36 Nick Smith N/S Eastern of Scot 4 10.47 Gavin Eastman N/S Middlesex 5 10.56 Akeem Ogunyemi N/S Middlesex 6 10.58 Graham Beasley Bedfordshire 5.0 7 10.63 Daniel Plummer N/S Essex100m SF 2 Windspeed + 0.4
1 10.40 Mark Findlay Warwickshire 2 10.46 Ryan Moseley Middlesex 3 10.51 Matthew Thomas Essex 4 10.56 Darren Campbell N/S Sale 5 10.56 Tim Abeyie N/S Surrey 6 10.65 Gerald Phiri Yorkshire 4.0 7 10.74 Allyn Condon Cheshire 3.0 8 10.78 Jonathan Barber Surrey 2.0200m Final Windspeed + 2.5
1 21.02 Graham Beasley N/S Bedfordshire 0.0 2 21.15 Simon Farrendon N/S 0.0 3 21.18 Tim Abeyie Surrey 10.0 4 21.27 Mark Brown Essex 8.0 5 21.48 Adam Charlton Cambridgeshire 7.0200m Heat 1 Windspeed + 1.5
1 21.40 Paul Brizzel Northern Ireland 2 21.42 Ben Ellis Hampshire 3 21.80 Daniel Money N/S Greater Manchest 4 22.00 Yusapae Bojang Greater Manchester 5 22.21 Peter Stafford Hertfordshire 6 22.25 Matt Barclay Sussex 7 22.47 David Pratt Bedfordshire200m Heat 2 Windspeed + 1.7
1 21.17 Tim Abeyie Surrey 2 21.49 Rabah Yusuf North East Counties 3 21.53 Gavin Eastman N/S Middlesex 4 21.79 Cary Carr Kent 5 22.20 Tim Ward Cumbria 6 22.88 Lee Hardy Wiltshire 7 23.20 Nick Mesney North Wales200m Heat 3 Windspeed + 3.9
1 21.20 Rikki Fifton Middlesex 2 21.38 Graham Beasley N/S Bedfordshire 3 21.61 Leroy Slue N/S Surrey 4 21.75 Adebowale Ademuyewo N/S South Wales 5 21.89 Aaron Aplin Nottinghamshire 6 21.93 Grant Burnett N District Scotland 7 21.94 Rick Beardsel N/S Greater Manchest200m Heat 4 Windspeed + 1.8
1 21.26 Mark Brown Essex 2 21.36 Ryan Moseley N/S Middlesex 3 21.42 Adam Charlton Cambridgeshire 4 21.42 Simon Farrendon N/S 5 21.66 Jim Tipper Staffordshire 6 21.77 Ian Horsburgh E District Scotland 7 22.75 Neil Simpson N/S Kent200m Heat 5 Windspeed + 2.6
1 22.04 Darren Scott Cheshire 2 22.09 Conrad Williams N/S Kent 3 22.24 Eldridge Phiri Yorkshire 4 22.40 Brian Darby Warwickshire 5 22.46 James Moore South Wales 6 22.65 Andrew Shepherd Lancashire200m SF 1 Windspeed + 1.7
1 20.97 Tim Abeyie Surrey 2 21.20 Paul Brizell Northern Ireland 5.0 3 21.26 Adam Charlton Cambridgeshire 4 21.34 Rabah Yusuf North East Counties 4.0 5 21.34 Gavin Eastman N/S Middlesex 6 21.47 Ben Ellis Hampshire 3.0 7 21.81 Adebowale Ademuyewo N/S South Wales 8 21.95 Darren Scott Cheshire200m SF 2 Windspeed + 2.8
1 21.05 Graham Beasley N/S Bedfordshire 2 21.07 Rikki Fifton Middlesex 6.0 3 21.07 Simon Farrendon N/S 4 21.20 Mark Brown Essex 5 21.52 Leroy Slue N/S Surrey 6 21.52 Jim Tipper Staffordshire 2.0 7 21.97 Conrad Williams N/S Kent400m Final
1 46.37 Graham Headman Essex 10.0 2 46.56 Rabah Yusuf North East Counties 8.0 3 47.29 Conrad Williams Kent 7.0 4 48.06 Mark Hylton Berkshire 6.0 5 48.29 Leon Grant N/S Essex 0.0 6 48.70 Bruce Tasker West Wales 5.0 7 49.04 Phil Taylor Lancashire 4.0400m Heat 1
1 48.04 Mark Hylton Berkshire 2 48.52 Ian Horsburgh E District Scotland 3 48.62 Grant Burnett N District Scotland 4 49.10 Nic Andrews Devon 5 49.20 Bryan Darby Warwickshire 6 49.23 John Kelley Lincolnshire 7 49.43 Tim Bradford Nottinghamshire400m Heat 2
1 48.02 Matt Elias South Wales 2 48.47 Phil Taylor Lancashire 3 48.48 Ryan Preddy Gloucestershire 1.0 4 49.24 Lawrence Baird Humberside 5 49.72 John Saulters Northern Ireland 6 50.59 Bomene Barikor N/S Essex 7 50.69 Kieran McGing Merseyside400m Heat 3
1 47.76 Rabah Yusuf North East Counties 2 48.04 Conrad Williams Kent 3 48.12 Bruce Tasker West Wales 4 48.21 Leon Grant N/S Essex 5 50.15 Paul Goodall Norfolk 6 50.89 Rupert Gardner N/S Essex400m Heat 4
1 47.34 Graham Headman Essex 2 48.33 Dedan Simmons Surrey 3 48.54 Richard Strachan Yorkshire 4 48.67 Alloy Wilson N/S Essex 5 48.71 Ben Sumner Hertfordshire 6 48.93 Adam Vittozzi N/S Berkshire 7 49.43 Andy Blow Hampshire400m SF 1 B Final
1 48.06 Dedan Simmons Surrey 3.0 2 48.09 Ian Horsburgh E District Scotland 2.0 3 48.24 Alloy Wilson N/S Essex 1.0 4 48.34 Grant Burnett N District Scotland 5 48.42 Adam Vittozzi N/S Berkshire 6 49.67 Richard Strachan Yorkshire800m Final
1 1:55.20 Sam Ellis Yorkshire 10.0 2 1:56.76 Stephen Davies East Wales 8.0 3 1:56.89 Patrick Davis Middlesex 7.0 4 1:57.05 Jamie McCulloch Surrey 6.0 5 1:57.63 Alex Budd Hampshire 5.0 6 1:59.04 Jamie Atkinson Kent 4.0 7 1:59.62 Jamie Mills North Wales 3.0 8 2:00.85 Tim Alexander N/S Kent 0.0800m Heat 1
1 1:55.73 Sam Ellis Yorkshire 2 1:55.90 Jamie McCulloch Surrey 3 1:56.46 Jamie Mills North Wales 4 1:56.84 Alex Budd Hampshire 5 1:59.50 Neil Hawkins Warwickshire 6 2:00.38 Daniel Stevens Devon800m Heat 2
1 1:57.14 Patrick Davis Middlesex 2 1:57.52 Stephen Davies East Wales 3 1:57.87 Jamie Atkinson Kent 4 1:58.05 Tim Alexander N/S Kent 5 1:58.80 Lee Reynolds Hertfordshire 2.0 6 1:59.57 James Scarth BerkshireMile Final
1 4:12.92 Lee Merrien N/S Gurnsey 0.0 2 4:13.87 Chris Bolt Berkshire 10.0 3 4:14.40 Alister Moses N/S Surrey 0.0 4 4:14.73 Rob Watkinson Yorkshire 8.0 5 4:15.84 Russell Bentley Surrey 7.0 6 4:16.60 Tom Snow Essex 6.0 7 4:16.93 Dave Ragan Hampshire 5.0 8 4:20.46 James Williams South Wales 4.0 9 4:22.14 Lee Bowron Middlesex 3.0 10 4:24.17 Ian Rawlinson Cumbria 2.0 11 4:25.91 Paul Moores Warwickshire 12 4:26.74 Ben Warren Sussex 13 4:28.36 Ian Williamson Cambridgeshire5000m Final
1 14:17.17 Iain Donnan N/S East Scotland 0.0 2 14:20.03 David Wardle North East Counties 10.0 3 14:20.10 Philip Wicks Surrey 8.0 4 14:20.69 James Walsh Warwickshire 7.0 5 14:27.48 David Mitchinson Hertfordshire 6.0 6 14:27.60 Adrian Marriot N/S Surrey 0.0 7 14:33.77 John Newson E District Scotland 5.0 8 14:43.83 Tom Penfold N/S Oxfordshire 0.0 9 14:47.05 Ben Fish Lancashire 4.0 10 14:51.52 Tim Watson Hampshire 3.0 11 14:53.59 Matt Blunden Lincolnshire 2.0 12 15:12.51 David Ricketts Humberside 13 15:14.74 Andrew Walsh Kent 14 15:23.09 Martin Roscoe N/S Lancs 15 15:30.22 Gareth Riddell Essex 16 15:43.41 Dale Bilkham Middlesex10000m Final
1 30:42.24 James Trapmore Middlesex 10.0 2 30:46.70 David Watson Yorkshire 8.0 3 30:59.02 Richard Yates N/S 0.0 4 31:37.26 Michael Clohisey N/S 0.0 5 31:50.25 Mark Kirwan N/S 0.0 6 32:28.68 James Nunn Essex 7.0 7 32:45.18 Matt Bristow Sussex 6.0 8 33:09.36 Ian Johnston Hertfordshire 5.0110m H Final Windspeed + 0.5
1 13.85 Chris Baillie W District Scotland 10.0 2 13.93 Andrew Turner Nottinghamshire 8.0 3 14.28 Francis Smith E District Scotland 7.0 4 14.35 Matthew Butler N/S South Wales 0.0 5 14.72 Dominic Bradley Cheshire 6.0 6 14.82 Richard Alleyne N/S Middlesex 0.0 7 14.85 Richard Baderin Merseyside 5.0110m H Heat 1 Windspeed + 0.9
1 13.91 Andrew Turner Nottinghamshire 2 14.14 Richard Alleyne N/S Middlesex 3 14.96 Nicholas Gayle Staffordshire 2.0 4 15.59 Alex Beech Kent110m H Heat 2 Windspeed + 1.2
1 14.41 Matthew Butler N/S South Wales 2 14.64 Dominic Bradley Cheshire 3 14.78 Richard Baderin Merseyside 4 14.92 Dwayne Stoddart Berkshire 3.0 5 15.64 Andrew Sturrock North East Counties 6 16.04 Chris Duck Buckinghamshire110m H Heat 3 Windspeed + 1.7
1 13.94 Chris Baillie W District Scotland 2 14.21 Francis Smith E District Scotland 3 14.41 Oliver McNeillis Worcestershire 4.0 4 15.22 John Heanley Surrey 5 15.94 James Parker N/S Surrey400m H Final
1 52.34 Benjamin Sumner Hertfordshire 10.0 2 53.01 Jared Deacon North East Counties 8.0 3 53.57 Rob Lewis Bedfordshire 7.0 4 54.30 David Brackstone Cheshire 6.0 5 54.42 Joe Lloyd Gloucestershire 5.0 6 54.45 Derek Paisley E District Scotland 4.0 7 55.10 Thomas Patton Northern Ireland 3.0400m H Heat 1
1 52.95 Rob Lewis Bedfordshire 2 53.40 Austin Ferns Surrey 2.0 3 53.63 David Brackstone Cheshire 4 54.13 Derek Paisley E District Scotland 5 55.49 Lloyd Gumbs Leicestershire 6 56.52 Thomas Grantham Yorkshire 7 56.69 Alex Beech Kent 8 64.32 Andy Poppleton Worcestershire400m H Heat 2
1 52.63 Benjamin Sumner Hertfordshire 2 52.77 Jared Deacon North East Counties 3 53.57 Joe Lloyd Gloucestershire 4 55.46 Thomas Patton Northern Ireland 5 57.26 Daniel Everett Norfolk 6 58.57 Wilby Williamson Nottinghamshire3000m S/C Final
1 8:44.22 Kevin Sheppard Oxfordshire 10.0 2 8:46.90 Mark Buckingham Yorkshire 8.0 3 8:49.24 Andrew Hennesey Avon & Somerset 7.0 4 9:08.89 Mark Sanford Essex 6.0 5 9:11.91 Simon Wurr Warwickshire 5.0 6 9:12.62 Tim Watson Hampshire 4.0 7 9:13.51 Owain Matthews Bedfordshire 3.0 8 9:19.75 Alex Fleece Gloucestershire 2.0 9 9:28.58 Dean Lacy Kent 10 9:33.62 James Baker Sussex 11 9:34.78 Anthony Wilson Devon 12 9:41.23 Steve Millward Merseyside 13 10:13.99 Allan Wray Middlesex 14 10:58.56 Christopher Hogg Surrey3000m Walk Final
1 11:34.62 Daniel King N/S Essex 0.0 2 11:53.98 Domonic King Essex 10.0 3 12:25.95 Nick Ball Hampshire 8.0 4 12:32.44 Matthew Hales Sussex 7.0 5 12:46.02 Andi Drake Warwickshire 6.0 6 13:02.31 Mark Williams Staffordshire 5.0 7 13:22.16 Robert Bain Kent 4.0 8 13:26.20 Paul Everette Yorkshire 3.0 9 13:52.18 Dwayne Butterly Derbyshire 2.0 10 14:08.24 Trevor Jones Middlesex 11 14:29.03 Graham Chapman Oxfordshire 12 14:31.56 John Hall N/S 13 14:37.62 Jim Ball N/S 14 14:54.44 Tim Watt Surrey 15 15:50.03 Mark Wall Buckinghamshire 16 17:06.90 Phil Williams Hertfordshire
Web Design By
C.G.Systems