Track Events
100m Final Windspeed + 4.8
1 10.24 Gerald Phiri Yorkshire 10.0 2 10.27 Ryan Moseley Middlesex 8.0 3 10.36 Paul Brizell Northern Ireland 7.0 4 10.40 Leon Baptiste N/S Middlesex 0.0 5 10.40 James Ellington Kent 6.0 6 10.48 Matthew Thomas N/S Essex 0.0 7 10.52 Lloyd Rice Avon & Somerset 5.0 8 Craig Pickering DNS Buckinghamshire 0.0100m Heat 1 Windspeed +2.9
1 10.44 Ryan Scott N/S Avon & Sommerset 2 10.47 Ryan Moseley Middlesex 3 10.49 Craig Pickering Buckinghamshire 4 10.71 Leroy Slue N/S Surrey 5 10.72 Julian Golding N/S Middlesex 6 10.75 Ryan Oswald N/S E Dist Scotland 7 11.09 Mark Collins Hertfordshire100m Heat 2 Windspeed +0.1
1 10.68 Leon Baptiste N/S Middlesex 2 10.71 Matthew Thomas N/S Essex 3 10.76 Daniel Plummer Essex 4 10.82 Tim Ward Cumbria 5 10.84 Luke Fagan Worcestershire 6 11.00 Craig Telford N/S North East 7 11.31 Brickley Berkshire100m Heat 3 Windspeed +4.6
1 10.40 Lloyd Rice Avon & Somerset 2 10.48 James Ellington Kent 3 10.53 Gerald Phiri Yorkshire 4 10.70 Jason Hussain Sussex 5 10.74 Darren Scott Cheshire 6 10.79 Webster Northamptonshire100m Heat 4 Windspeed +3.2
1 10.55 Paul Brizell Northern Ireland 2 10.59 Jonathan Barbour Surrey 3 10.65 Nick Smith E District Scotland 4 10.75 Danny Doyley N/S Surrey 5 10.78 Richard Kilty North East Counties 6 11.04 Josh Wood N/S Surrey100m SF 1 Windspeed + 2.1
1 10.37 Ryan Moseley Middlesex 2 10.40 Gerald Phiri Yorkshire 3 10.52 Lloyd Rice Avon & Somerset 4 10.53 Leon Baptiste N/S Middlesex 5 10.57 Jonathan Barbour Surrey 3.0 6 10.74 Leroy Slue N/S Surrey 7 10.76 Jason Hussain Sussex 8 11.02 Daniel Plummer Essex100m SF 2 Windspeed + 3.9
1 10.45 Paul Brizell Northern Ireland 2 10.46 James Ellington Kent 3 10.47 Craig Pickering Buckinghamshire 4.0 4 10.48 Matthew Thomas N/S Essex 5 10.52 Ryan Scott N/S Avon & Sommerset 6 10.58 Nick Smith E District Scotland 2.0 7 10.81 Julian Golding N/S Middlesex 8 10.90 Darren Scott Cheshire200m Final Windspeed - 2.0
1 21.05 Alex Nelson Staffordshire 10.0 2 21.38 Rikki Fifton Middlesex 8.0 3 21.55 Rion Pierre N/S Middlesex 0.0 4 21.63 David Riley N/S North East 0.0 5 21.67 Danny Doyley N/S Surrey 0.0 6 21.94 Ryan Moseley N/S Middlesex 0.0 7 22.01 Adam Charlton Cambridgeshire 7.0 8 Paul Brizzel DNS Northern Ireland 0.0200m Heat 1 Windspeed + 2.4
1 21.61 Julian Golding N/S Middlesex 2 21.62 Dan Cossins Avon & Somerset 3.0 3 21.83 Craig Fleming W District Scotland 4 21.84 Andrew Kelley Merseyside 5 21.88 Darren Scott Cheshire 6 22.10 Jim Tipper N/S Staffordshire 7 22.17 Jonathan Brown N/S Surrey200m Heat 2 Windspeed + 0.7
1 21.32 Paul Brizzel Northern Ireland 2 21.60 Rion Pierre N/S Middlesex 3 21.77 Gary Carr Kent 2.0 4 21.92 Fahad Kahn Buckinghamshire 5 22.18 Richard Kilty North East Counties 6 22.66 Lee Hardy Wiltshire 7 23.22 Adam Hughes Warwickshire200m Heat 3 Windspeed + 0.7
1 21.43 Alex Nelson Staffordshire 2 21.78 Conrad Williams N/S Kent 3 21.88 Adam Daish N/S Hertfordshire 4 21.93 Ryan Doyle N/S W Dist Scotland 5 22.11 Sean Taylor Northamptonshire 6 22.32 Leighton Green Essex200m Heat 4 Windspeed + 1.9
1 21.34 Rikki Fifton Middlesex 2 21.35 Danny Doyley N/S Surrey 3 21.44 Jason Hussain Sussex 5.0 4 21.45 Adam Charlton Cambridgeshire 5 21.45 Tim Ward Cumbria 4.0 6 22.04 Lawrence Baird Humberside200m Heat 5 Windspeed + 3.4
1 21.42 David Riley N/S North East 2 21.67 Ryan Moseley N/S Middlesex 3 21.74 Ryan Scott N/S Avon & Somerset 4 21.87 Leroy Slue Surrey 5 22.10 Eldridge Phiri Yorkshire 6 22.62 Robert Harle Hertfordshire200m SF 1 Windspeed + 5.2
1 21.07 Alex Nelson Staffordshire 2 21.22 Paul Brizzel Northern Ireland 6.0 3 21.45 Adam Charlton Cambridgeshire 4 21.53 Ryan Moseley N/S Middlesex 5 21.71 Dan Cossins Avon & Somerset 6 22.20 Tim Ward Cumbria 7 Julian Golding DNS N/S Middlesex 8 Craig Flemming DNS W District Scotland200m SF 2 Windspeed + 5.2
1 21.34 Rikki Fifton Middlesex 2 21.40 Rion Pierre N/S Middlesex 3 21.46 Danny Doyley N/S Surrey 4 21.53 David Riley N/S North East 5 21.61 Jason Hussian Sussex 6 21.66 Conrad Williams N/S Kent 7 21.98 Gary Carr Kent 8 Ryan Scott DNS N/S Avon400m Final
1 47.56 Conrad Williams Kent 10.0 2 47.94 Brett Rund E District Scotland 8.0 3 48.22 Lloyd Zvasiya N/S Berkshire 0.0 4 48.94 Richie Morgan Hampshire 7.0 5 49.05 Bruce Tasker West Wales 6.0 6 50.01 Nick Choudhury Hertfordshire 5.0 7 51.62 Gareth Dodd N/S Hertfordshire 0.0 8 Gavin Selway DNF Sussex 0.0400m Heat 1
1 48.21 Lloyd Zvasiya N/S Berkshire 2 48.53 Bruce Tasker West Wales 3 48.70 Richie Morgan Hampshire 4 50.18 Smith Yorkshire 1.0 5 51.54 Balbh Berkshire400m Heat 2
1 49.01 Conrad Williams Kent 2 49.88 Gavin Selway Sussex 4.0 3 50.18 Baire Humberside 1.0 4 50.47 Philip Taylor Lancashire 5 51.01 Watson Surrey400m Heat 3
1 49.24 Brett Rund E District Scotland 2 49.89 Gareth Dodd N/S Herts 3 49.91 Nick Choudhury Hertfordshire 4 50.13 McGilie Merseyside 3.0 5 52.56 Colclough Worcestershire 6 53.62 Horse Bedfordshire800m Final
1 1:52.05 Sam Ellis Yorkshire 10.0 2 1:52.77 James Brewer Gloucestershire 8.0 3 1:53.40 Tom Gayle Staffordshire 7.0 4 1:55.00 Richard Larson Berkshire 6.0 5 1:56.20 James Mills North Wales 5.0 6 1:56.53 Ben Harding N/S Hants 0.0 7 1:57.35 Chris Saville Hertfordshire 4.0 8 1:57.82 Andrew Teale North East Counties 3.0800m Heat 1
1 1:54.30 Sam Ellis Yorkshire 2 1:55.14 Tom Gayle Staffordshire 3 1:56.18 Richard Larsen Berkshire 4 1:57.48 Dan Stepney Sussex 2.0 5 2:04.20 Robert Smith Essex800m Heat 2
1 1:56.80 Chris Saville Hertfordshire 2 1:57.11 James Brewer Gloucestershire 3 1:57.33 Ben Harding N/S Hants 4 1:58.97 Jamie Atkinson Kent 5 2:00.90 Pat Davis Middlesex 6 Tom Jenkins Disq Surrey800m Heat 3
1 1:57.36 James Mills North Wales 2 1:57.53 Andrew Teale North East Counties 3 1:57.89 Paul Laslett Hampshire 4 1:58.56 Carl Gosse Norfolk 5 1:59.51 Steven Morrow Northern Ireland 6 2:02.22 James Miller N/S GloucestershireMile Final
1 4:04.07 Mick McCormick N/S North East 0.0 2 4:06.39 Shaun Morglis North East Counties 10.0 3 4:13.71 Gareth Price Surrey 8.0 4 4:14.36 Chris Hart Lancashire 7.0 5 4:14.65 Rob Watkinson Yorkshire 6.0 6 4:15.21 Richard Ward N/S Surrey 0.0 7 4:16.33 Matthew Almond Northamptonshire 5.0 8 4:17.64 Noel Pollock Northern Ireland 4.0 9 4:19.22 Rob Jeffries Derbyshire 3.0 10 4:21.09 Daniel Beier Norfolk 2.0 11 4:23.74 Andrew Whetstone Buckinghamshire 12 4:26.29 Mike Tullis Wiltshire 13 4:28.96 James Scarth Berkshire 14 4:32.06 Lee Reynolds Hertfordshire 15 Colin Miles DNF Essex5000m Final
1 14:13.36 Tom Payn Hampshire 10.0 2 14:14.72 James Walsh Warwickshire 8.0 3 14:18.04 Phil Nicholls Staffordshire 7.0 4 14:23.75 Mathew Ashton Oxfordshire 6.0 5 14:28.93 Dave Mitchinson Hertfordshire 5.0 6 14:29.12 Dan Dalmedo Middlesex 4.0 7 14:31.62 John Newsom E District Scotland 3.0 8 14:36.23 Daniel Agustos Yorkshire 2.0 9 14:49.23 Daniel Watts Cambridgeshire 10 14:51.23 Bashir Hussain Cheshire 11 14:53.75 Andy Barber N/S Cambridgshire 12 15:05.21 Kevin Skinner N/S Hertfordshire 13 15:07.08 Owin Jones Buckinghamshire 14 15:13.91 James Nunn Essex 15 15:31.89 Gareth Suffling Bedfordshire 16 15:45.76 Andrew Pickett Kent 17 Andrew Robinson DNF Sussex10000m Final
1 30:45.25 Ben Fish Lancashire 10.0 2 30:58.73 Neil Renault Kent 8.0 3 31:00.11 Henry Dodwell Middlesex 7.0 4 31:25.03 Bashir Hussain Cheshire 6.0 5 31:42.04 Louis Jones Sussex 5.0 6 32:00.79 Crispin Bloomfield Essex 4.0 7 34:18.18 Trevor Hunter Buckinghamshire 3.0 8 John Clarke DNF Hertfordshire 0.0110m H Final Windspeed + 2.6
1 13.85 Will Sharman Northamptonshire 10.0 2 13.90 Duncan Malins Sussex 8.0 3 14.01 Dominic Girdler N/S Leicestershire 0.0 4 14.66 Dwayne Stoddart Berkshire 7.0 5 14.83 Richard Baderin N/S Merseyside 0.0 6 14.85 Darren Lewis Staffordshire 6.0 7 15.16 Charlie Kavanagh Yorkshire 5.0 8 Nick Gayle Disq N/S Staffordshire 0.0110m H Heat 1 Windspeed + 3.7
1 13.89 Duncan Malins Sussex 2 13.90 Dominic Girdler N/S Leicestershire 3 14.79 Richard Baderin N/S Merseyside 4 14.81 Nick Gayle N/S Staffs 5 15.01 Suote Nyananyo North East Counties 3.0 6 15.17 Griffiths West Wales 2.0 7 15.32 Bowler Bedfordshire 8 15.46 Lee Shears Buckinghamshire110m H Heat 2 Windspeed + 4.4
1 13.92 Will Sharman Northamptonshire 2 14.15 Dwayne Stoddart Berkshire 3 14.61 Darren Lewis Staffordshire 4 14.73 Charlie Kavanagh Yorkshire 5 14.83 Roger Skedd Cheshire 4.0 6 15.27 Simon Wombwell Hertfordshire 7 15.50 James Parker Surrey 8 16.54 Paul Crossley Greater Manchester400m H Final
1 52.71 David Brackstone Cheshire 10.0 2 52.89 Robert Newton Nottinghamshire 8.0 3 53.60 Andy Clements Hampshire 7.0 4 53.90 Alistair Strange W District Scotland 6.0 5 53.95 Peter Irvine N/S Hants 0.0 6 55.22 Ed Harrison Kent 5.0 7 55.79 Ewan Pepperall Gloucestershire 4.0 8 56.74 Darren Lewis Staffordshire 3.0400m H Heat 1
1 54.27 Robert Newton Nottinghamshire 2 54.53 Iwan Pepperwell Gloucestershire 3 54.62 Alistair Strange W District Scotland 4 54.72 Jeff Christie Lancashire 2.0 5 55.89 Scott Henderson North East Counties 6 57.26 Derek Paisley Hertfordshire 7 57.77 William Lambourne Buckinghamshire400m H Heat 2
1 54.63 Andy Clements Hampshire 2 55.15 Darren Lewis Staffordshire 3 55.23 Jean-Charles Roghi Middlesex 4 55.27 Thomas Granthem Yorkshire 5 56.08 Rupert Gardener N/S Leicestershire 6 56.27 James Parker Surrey400m H Heat 3
1 53.75 Peter Irvine N/S Hants 2 54.14 David Brackstone Cheshire 3 54.35 Ed Harrison Kent 4 55.37 Tom Carey Cambridgeshire 5 57.96 Jonathon Lodowski Oxfordshire 6 59.39 Chris Min N/S Surrey 7 62.83 Danny Hodge Berkshire3000m S/C Final
1 8:52.53 Tom Payn Hampshire 10.0 2 8:53.56 Glen Cornish Yorkshire 8.0 3 9:22.54 Mark Sanford Essex 7.0 4 9:27.48 Stephen Scullion Northern Ireland 6.0 5 9:27.73 Glen Watts Cambridgeshire 5.0 6 9:27.82 Rob Mullett Sussex 4.0 7 9:33.16 Stephen Millward Gloucestershire 3.0 8 9:43.32 Blunden Middlesex 2.0 9 9:46.15 Dean Lacy Kent 10 9:55.75 Chappel Surrey 11 9:59.03 Tim Woodthorpe Hertfordshire 12 9:59.09 Simon Fortnam N/S Gloucestershire 13 10:05.56 White North East Counties3000m Walk Final
1 11:50.55 Nicholas Ball Hampshire 10.0 2 11:51.44 Dominic King Essex 8.0 3 12:11.91 Daniel King N/S Essex 0.0 4 12:34.62 Luke Finch Leicestershire 7.0 5 12:42.89 Steve Hollier Staffordshire 6.0 6 12:45.38 Ben Wears North East Counties 5.0 7 13:00.95 Mark Williams N/S Staffordshire 0.0 8 13:30.44 Paul Everett Yorkshire 4.0 9 13:51.86 Duane Butterley Derbyshire 3.0 10 13:56.60 Nick Silvester N/S Hants 0.0 11 14:30.70 Trevor Jones Middlesex 2.0 12 14:41.42 Jack Tomlin Kent 13 15:11.60 Antonis Cerillo West Wales 14 15:25.65 G Chapman Oxfordshire 15 15:30.88 Mark Wall Northamptonshire 16 15:42.33 Phil Williams Hertfordshire 17 15:54.86 Carl Lawton Surrey 18 16:33.58 Tony Bell Cheshire
Web Design By
C.G.Systems