Track Events
100m Final
1 11.43 Kadi-Ann Thomas Buckinghamshire 10.0 2 11.53 Susan Deacon E District Scotland 8.0 3 11.59 Katherine Jones Staffordshire 7.0 4 11.75 Amy Foster Northern Ireland 6.0 5 11.80 Julia White Lincolnshire 5.0 6 11.89 Sabina Astarita W District Scotland 4.0 7 11.96 Elaine O'Neill Wiltshire 3.0 8 11.99 Louise Bloor Yorkshire 2.0100m Heat 1 Windspeed + 3.4
1 11.74 Kadi-Ann Thomas Buckinghamshire 2 11.96 Elaine O'Neill Wiltshire 3 11.99 Sabina Astarita W District Scotland 4 12.01 Louise Bloor Yorkshire 5 12.01 Helen Taylor Greater Manchester 1.0 6 12.06 Rhiannon Burden Hampshire 1.0 7 12.36 Denise Barclay Northamptonshire 8 12.36 Danielle Fawks Cumbria100m Heat 2 Windspeed + 0.4
1 11.83 Susan Deacon E District Scotland 2 11.97 Amy Foster Northern Ireland 3 12.10 Kylie Russell N/S Avon & Sommerset 4 12.13 Gillian Cooke N/S E.D. Scotland 5 12.18 Xanine Powell Kent 1.0 6 12.32 Emma Heath Avon & Somerset 7 12.40 Clare Spurway N/S Staffs100m Heat 3 Windspeed + 3.1
1 11.82 Katherine Jones Staffordshire 2 12.01 Julia White Lincolnshire 3 12.07 Jennette Niccolls Middlesex 1.0 4 12.10 Sabrina Scott Surrey 1.0 5 12.15 Katie Benneworth N/S Kent 6 12.27 Joanne Ryan Essex 7 12.40 Laura Eastman Shropshire200m Final Windspeed + 1.3
1 23.66 Jeannete Kwakye N/S Essex 0.0 2 23.69 Kadi-Ann Thomas Buckinghamshire 10.0 3 24.02 Katherine Jones Staffordshire 8.0 4 24.40 Melinda Cooksey Worcestershire 7.0 5 24.58 Sabina Astarita W District Scotland 6.0 6 24.65 Helen Taylor Greater Manchester 5.0 7 24.76 Ellena Ruddock Warwickshire 4.0 8 24.80 Joanne Ryan Essex 3.0200m Heat 1 Windspeed + 1.0
1 24.60 Helen Taylor Greater Manchester 2 24.70 Ellena Ruddock Warwickshire 3 24.90 Rhiannon Burden Hampshire 1.0 4 25.00 Rachel Harris N/S Worcestershire 5 25.50 Yvette Henry Yorkshire 6 25.60 Emma Heath Avon & Somerset 7 25.70 Seemita Gumbs Leicestershire200m Heat 2 Windspeed + 2.7
1 24.00 Kadi-Ann Thomas Buckinghamshire 2 24.20 Katherine Jones Staffordshire 3 24.70 Joanne Ryan Essex 4 24.70 Louise Hazel Cambridgeshire 2.0 5 24.90 Julia White Lincolnshire 1.0 6 25.50 Cole Kent200m Heat 3 Windspeed + 4.1
1 23.90 Jeannete Kwakye N/S Essex 2 24.20 Melinda Cooksey Worcestershire 3 24.60 Sabina Astarita W District Scotland 4 25.00 Carley Wenham Sussex 5 25.30 Sabrina Scott Surrey 6 25.40 Danielle Fawks Cumbria400m Final
1 54.61 Helen Karagounis N/S 0.0 2 55.26 Rebecca Sweeney Greater Manchester 10.0 3 55.75 Kathryn Evans N District Scotland 8.0 4 55.96 Amy Freeman Yorkshire 7.0 5 55.96 R Parker-Simpson Worcestershire 6.0 6 56.80 Denise Gayle Middlesex 5.0 7 57.46 Emma Kemp Hertfordshire 4.0 8 58.59 Seemeta Gumbs Leicestershire 3.0400m Heat 1
1 56.79 Amy Freeman Yorkshire 2 57.22 Emma Kemp Hertfordshire 3 58.02 Hayley Wells N/S Hertfordshire 4 58.10 Christina Osipova Essex 5 58.42 Claire Nichols Hampshire 6 62.83 Claire Heafford Surrey400m Heat 2
1 56.07 Helen Karagounis N/S 2 56.78 R Parker-Simpson Worcestershire 3 57.69 Seemita Gumbs Leicestershire 4 58.89 Phillipa Aukett Sussex 5 59.15 Sam Singer Kent400m Heat 3
1 57.01 Kathryn Evans N District Scotland 2 57.05 Rebecca Sweeney Greater Manchester 3 57.30 Denise Gayle Middlesex 4 58.01 Jenny Christie Warwickshire 2.0 5 61.35 Alice Middleton Bedfordshire800m Final
1 2:09.31 Victoria Griffiths Merseyside 10.0 2 2:09.83 Ellie Childs Essex 8.0 3 2:11.71 Kelly Johnson Yorkshire 7.0 4 2:12.41 Lindsey Montieth Northern Ireland 6.0 5 2:13.05 Emily Adams Surrey 5.0 6 2:13.19 Harriet Scott N/S Essex 0.0 7 2:13.80 Amy Campbell Hampshire 4.0 8 2:16.83 Bella Clayton Kent 3.0800m Heat 1
1 2:13.87 Victoria Griffiths Merseyside 2 2:14.42 Lyndsey Monteith Northern Ireland 3 2:15.10 Amy Campbell Hampshire 4 2:15.54 Bella Clayton Kent 5 2:16.86 Emily Goodall Sussex 6 2:17.81 Rebecca Hall Northamptonshire 7 2:20.26 Alice Middleton Bedfordshire 8 2:20.27 Lauren Baird W District Scotland800m Heat 2
1 2:12.11 Ellie Childs Essex 2 2:13.11 Kelly Johnson Yorkshire 3 2:14.50 Harriet Scott N/S Essex 4 2:14.72 Emily Adams Surrey 5 2:16.14 Victoria O'Donnell Greater Manchester 2.0 6 2:19.13 Rosanne Iannone Buckinghamshire 7 2:22.17 Nicky Silver Hertfordshire1500m Final
1 4:24.22 Emily Pidgeon Gloucestershire 10.0 2 4:24.46 Jessica Sparke Essex 8.0 3 4:25.27 Laura O'Dell Suffolk 7.0 4 4:26.03 Helena Tobin Cambridgeshire 6.0 5 4:26.03 Tina Brown Warwickshire 5.0 6 4:27.97 Faye Fullerton N/S Essex 0.0 7 4:29.11 Hayley Yelling Middlesex 4.0 8 4:29.26 Non Stanford West Wales 3.0 9 4:31.76 Emily Nelson Surrey 2.0 10 4:40.36 Jenny Harnett Kent 11 4:40.60 Stacy Preston Hampshire 12 4:41.82 Ashley Gibson North East Counties 13 4:41.94 Florence Ray Sussex 14 4:44.51 Kathleen Upton Merseyside5000m Final
1 16:53.33 Morag McDonnell North East Counties 10.0 2 17:07.27 Linda Spencer Sussex 8.0 3 17:11.68 Jill Shannon Northern Ireland 7.0 4 17:14.94 Danielle Sale Essex 6.0 5 17:40.19 Liz Muggeridge Middlesex 5.0 6 17:45.97 Nicola Bamford Nottinghamshire 4.0 7 18:22.89 Claire Pusey Buckinghamshire 3.0 8 18:58.69 Michelle Buckle Staffordshire 2.0 9 Polly Keen DNF Hampshire100m H Final Windspeed + 1.9
1 13.18 Gemma Bennett Essex 10.0 2 13.32 Sara McGreavy Warwickshire 8.0 3 13.45 Louise Hazel Cambridgeshire 7.0 4 13.79 Sarah Porter Surrey 6.0 5 14.04 Catriona Pennett E District Scotland 5.0 6 14.29 Leanne Buxton Sussex 4.0 7 14.30 Sarah Lane South Wales 3.0 8 14.42 Katey Read Cheshire 2.0100m H Heat 1 Windspeed + 3.3
1 13.38 Sara McGreavy Warwickshire 2 14.01 Catriona Pennett E District Scotland 3 14.32 Katey Read Cheshire 4 14.35 Carla Drew Devon 1.0 5 14.74 Lauren Ambrose Bedfordshire100m H Heat 2 Windspeed + 2.6
1 14.02 Sarah Porter Surrey 2 14.22 Sarah Lane South Wales 3 14.28 Leanne Buxton Sussex 4 14.47 Roz Gonse N/S Bedfordshire 5 14.65 Lorna Rogers Hampshire 1.0 6 Jodie Favell DNF Lincolnshire100m H Heat 3 Windspeed + 2.0
1 13.43 Gemma Bennett Essex 2 13.64 Louise Hazel Cambridgeshire 3 14.39 Martine Bomb Oxfordshire 1.0 4 14.74 Laura Eastman Shropshire 5 14.85 Hannah Stares Cumbria 6 Ciaran Andrews DNF Hertfordshire400m H Final
1 1:00.99 Hannah Stares Buckinghamshire 10.0 2 1:02.10 Jennifer Culley Surrey 8.0 3 1:02.57 Nicola Martell Essex 7.0 4 1:03.33 Martine Bond Oxfordshire 6.0 5 1:03.51 Emma Peters Avon & Somerset 5.0 6 1:04.98 Rebecca Dougall E District Scotland 4.0 7 Michelle Thomas DNF Warwickshire 0.0 8 Karen Sheehan DNS N/S Eire 0.0400m H Heat 1
1 1:02.20 Michelle Thomas Warwickshire 3.0 2 1:03.25 Nicola Martell Essex 3 1:04.13 Rebecca Dougall E District Scotland 4 1:05.43 Shona McPherson Lancashire 2.0 5 1:06.02 Jodie Favell Lincolnshire 6 1:06.86 Katie Murrey Kent400m H Heat 2
1 1:02.92 Karen Sheehan N/S Eire 2 1:03.97 Jennifer Culley Surrey 3 1:05.46 Caryl Granville West Wales 4 1:05.67 Alison Hackney Yorkshire 5 1:06.34 Leanne Buxton Sussex 6 Claire Heafford DNF N/S Surrey400m H Heat 3
1 1:03.58 Martine Bomb Oxfordshire 2 1:03.87 Emma Peters Avon & Somerset 3 1:04.33 Hannah Stares Buckinghamshire 4 1:05.52 Christina Silva Hertfordshire 5 1:07.19 Cara Paine N/S Sussex 6 Faye Harding Disq North Wales2000m S/C Final
1 6:44.90 Hatti Dean Oxfordshire 10.0 2 6:51.69 Ruth Senior Norfolk 8.0 3 7:03.23 Sarah Hopkinson Gloucestershire 7.0 4 7:08.40 Carolyn Boosey Buckinghamshire 6.0 5 7:19.42 Celia DeMaria Yorkshire 5.0 6 7:24.83 Becky Ellis N/S Cheshire 0.0 7 7:26.99 Emily Brown Cheshire 4.0 8 7:44.14 Louise Bardsley Dorset 3.0 9 7:58.76 Emma Davis Shropshire 2.0 10 8:08.75 Jess Trowbridge Kent3000m Walk Final
1 13:39.83 Johanna Jackson North East Counties 10.0 2 13:55.81 Rebecca Marsh Yorkshire 8.0 3 14:41.17 Sophie Hales Sussex 7.0 4 15:00.40 Sarah Foster Kent 6.0 5 15:11.56 C O'Rawe-Hobbs Essex 5.0 6 16:46.64 Ann Wheeler Warwickshire 4.0 7 18:17.44 Fiona Bishop Surrey 3.0Long Jump Final
17 C Turner-Powell NJ's Hampshire
Web Design By
C.G.Systems